Návody

Jak na zateplení? Nechte si poradit od profesionálů…

Objevte výhody kvalitního zateplení a zjistěte, které izolace jsou optimální pro vaše střechy, interiéry i exteriéry.

Potřebujete informace o:

ZATEPLENÍ STŘECHY

Konstrukce střech je trvale vystavena účinkům větru, zimy a jiným povětrnostním jevům. Profesionální zateplení střechy zabraňuje únikům tepla do okolí v zimních obdobích. V letních měsících naopak izolace získává teplo od slunečního záření.

Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechy je osvědčeným způsobem jak nejenom zabránit únikům tepla během zimních měsíců, ale také způsob jak využít podkrovní prostor k bydlení. Ani klasické způsoby zateplení se však nevyhnuly přísným předpisům, a proto kromě systému zateplení mezi a pod krokvemi se stále více setkáváme i se systémy zateplení nad krokvemi.

K zateplení šikmých střech můžete použít tyto tepelné izolace: Isover Unirol Profi, Isover UNI, Isover DOMO, Isover ORSET, Isover ORSIK.

Instruktážní video k zateplení šikmé střechy (Isover):

zpět k nabídce

ZATEPLENÍ FASÁDY

Důležitou funkcí obvodové stěny je, vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky, také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Nezávisle na tom, zda je léto nebo zima, zateplení fasády vám přináší komfort domova. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací systémového zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Dobře zateplená fasáda také zamezuje pronikání hluku z rušného městského prostředí.

Zateplení kontaktní fasády minerální vatou

Zateplení stěny kontaktním způsobem patří mezi tradiční způsoby zaizolování stěn. Jde provádět výborně u novostaveb i rekonstrukcí a pro svoji jednoduchost je také způsobem nejoblíbenějším. Pevné izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou. Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.

K zateplení kontaktní fasády minerální vatou můžete použít tyto tepelné izolace: Isover NF 333Isover TF PROFI, Isover MULTIMAX 30

Instruktážní video k zateplení kontaktní fasády minerální vatou (Isover):


zpět k nabídce

Zateplení provětrané fasády

Větrané fasády (větrané či provětrávané fasády jsou konstrukce fasády, kde je mezi vrchním a vnitřním pláštěm průběžná větraná mezera) patří spíše do oblasti moderní architektury, nicméně jejich použití se kromě administrativních staveb stále více uplatňuje i v oblasti bytové výstavby a rekonstrukcích. Rychlost výstavby je dána využitím suchých procesů a jednoduché montáže. Minerální izolace se připevňují bez lepení jen mechanicky a díky tomu lze tyto konstrukce provádět i v zimním období. Technologicky je použití větrané fasády v řadě ohledů vhodnější než klasické systémy.

K zateplení provětrané fasády můžete použít tyto tepelné izolace: Isover MULTIMAX 30, Isover FASSIL, Isover UNI.

zpět k nabídce

Zateplení stěn dřevostaveb

Dřevostavby hrají od nepaměti důležitou roli v oblasti bydlení a stavebnictví. Variabilita možností jak dřevostavby zateplit je velmi široká a vždy záleží na konkrétním konstrukčním řešení. Nejčastěji se však zateplení provádí vložením tepelné izolace do připravených roštů obvodové stěny, která se následně z obou stran zaklopí pomocí desek, nejčastěji na bázi dřeva či dřevovláknitých materiálů.

K zateplení stěn dřevostaveb můžete použít tyto tepelné izolace: Isover MULTIMAX 30, Isover FASSIL, Isover UNI, Isover ORSET, Isover ORSIK.

Instruktážní video k zateplení stěn dřevostaveb (Isover):


zpět k nabídce

IZOLACE PODLAHY A STROPU

Promyšlená izolace podlahy a izolace stropu tvoří nedílnou součást našeho domu. Pokud toto zanedbáme již v projektu, velice těžko naši chybu napravíme. Oprava izolací těchto prostor není tak jednoduchá, jako oprava izolace stěny. U podlahy jsme limitovaní její hladinou a navazujícími dveřmi. Proto je velmi důležité provést izolaci podlahy a stropu hned napoprvé a na jedničku.

Zateplení stropu minerální vatou

Zateplení stropu lze provést položením tepelné izolace na vlastní konstrukci stropu či jejím umístěním do podhledu pod tímto stropem. Výběr z těchto dvou možností závisí na budoucích požadavcích na užívání prostoru nad či pod řešenou konstrukcí. Častější řešení je však položit izolaci volně na stávající strop. Minimální tloušťky tepelné izolace se v těchto případech pohybuji okolo 200 mm.

K zateplení podlahy minerální vatou můžete použít tyto izolace: Isover UNIROL PROFI, Isover UNI, Isover UNIROL PLUS, Isover DOMO, Isover ORSET, Isover ORSIK, Isover ORSTROP.

zpět k nabídce

Akustické izolace podlah minerální vatou

Nejúčinnější obranou proti šíření hluku podlahou do obytného prostředí je provedení skutečné plovoucí podlahy. Aby podlaha opravdu účinně izolovala hluk, je nutné použít akustické podložky minimálně 10 mm tlusté, ale doporučené tloušťky se pohybují od 25 do 40 mm. Opravdu ne každá „plovoucí“ podlaha tedy funguje akusticky. Snažíme se tedy o to, aby podlaha byla nejenom krásná na povrchu, ale i účinná uvnitř.

K akustické izolaci podlah minerální vatou můžete použít tyto produkty: Isover NIsover T-P.

Instruktážní video k akustické izolaci podlah (Isover):

zpět k nabídce

IZOLACE PŘÍČEK A PODHLEDŮ

Izolace příček a podhledů využíváme především pro zlepšení akustiky těchto konstrukcí. Pro zlepšení akustiky konstrukcí příček a podhledů se nejčastěji používají minerální izolace Isover v tloušťkách 80 a 100 mm. Použití vyšší či nižší tloušťky minerální izolace Isover vždy záleží na akustických a požárních parametrech konstrukce, kterých chcete dosáhnout.

Izolace příček

Minerální izolace Isover se nejčastěji používá do lehkých konstrukcí sádrokartonových příček Rigips, kde zlepšuje akustické i protipožární parametry a to až o desítky procent. Nicméně minerální izolace se dá využít i jako výplň mezibytových stěn dvojdomků či na konstrukci předstěn z důvodů zlepšení akustických parametrů původní konstrukce.

K izolaci příček minerální vatou můžete použít tyto produkty: Isover FASSIL, Isover UNI, Isover AKU, Isover ORSIK, Isover ORSET.

Instruktážní video k izolaci příček (Isover):


zpět k nabídce

Izolace podhledů

Izolace podhledů souvisí velmi často s nároky na zlepšení akustiky či požární odolnosti konstrukce stropu. Použitím minerálních izolací Isover v kombinaci se sádrokartonovými konstrukcemi Rigips lze získat vysoce kvalitní konstrukce které vyhoví i těm nejpřísnějším požadavkům.

zpět k nabídce

Izolační vata za příznivé ceny

V internetovém obchodě Baushop.cz prodáváme kvalitní izolační vatu pro stěny, stropy, střechy a podlahy. Objednané zboží navíc rozvážíme po celé České republice. V našem sortimentu najdete převážně izolační vatu od firem Isover a Rockwool. U vybraného zboží nabízíme dopravu zcela ZDARMA.

Pokud se chcete před objednáním izolační vaty poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Víte, že: podle nezávislého portálu Heureka.cz si zákazníci našeho e-shopu pochvalují zejména rychlost dodávky, výhodnou cenu, dostupnost zboží a spolehlivost?


Přejít do eshopu 

Slevová akce

Knauf Classic 039

Velmi kvalitní tepelná izolace pro prodkroví a podhledy…

více informací

Aktuálně

KNAUF CLASSIC 039 – víceúčelový hydrofobizovaný materiál vyrobený z minerálních skelných vláken.

více